×

“Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” - Mustafa Kemal Atatürk

Matrix 1 Türkçe Dublaj izle 1991

Uyarı! The Matrix - Matrix 1 Efsane film Türkçe Dublaj eklendi. İyi seyirler..
Matrix 1 Türkçe Dublaj izle 1991
Matrix 1 Türkçe Dublaj izle 1991
Türkçe Dublaj 1080p IMDb 8.7
  • Yönetmen :Joel Silver
  • Senaryo :Lily Wachowski, Lana Wachowski
  • Oyuncular :Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Laurence Fishburne, Hugo Weaving, Gloria Foster

The matrix izle, matrix izle, matrix 1999 izle, matrix 1 izle, matrix 1 türkçe dublaj izle, matrix 1 türkçe dublaj indir, matrix 1 tek part izle

Matrix filmi gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer almaktadır. Hele ki 1999 yılında izleyenler için bu filmin yeri çok ayrıdır. Bu özeti okuyup sinemalarda veya çıktığı yıllarda izleyen varsa büyük ihtimal şuan gözleri yaşlı ve gülümser bir şekilde bu makaleyi okuyordur.. :)) Filmin kısaca konusuna gelecek olursak Neo isminde bir hacker vardır. Neo, bir şirkette çalışmaktadır ve geceleri büyük bir hacker olarak yaşamaya devam etmektedir. Bir gün mesaj alır ve Trinity isminde birisi ile tanışacaktır. Bu kişi ile tanıştıktan sonra şuan yaşadığı hayatın ve dünyanın bir bilgisayar simülasyonundan ibaret olduğunu ve bedeninin ve beyninin bazı cihazlar yardımı ile büyük bir sunucuya bağlı olduğunu öğrenecektir.

Neo’yu bu ağdan koparırlar ve onu gerçek yaşama döndürüp bu sahte yaşamı yapan yapay zeka robotları yok etmek isterler. Filmin konusu da bundan ibarettir. Filmde bir gün yapay zekayı icat ederler ve bir gün yapay zeka robotlar ile insanların arasında savaş başlayacaktır ve hem insanların yaşaması hem de yapay zeka robotların yaşaması için bir anlaşmaya varacaklardır ve yaşanılmaz dünyayı robotlar temizleyip insanları büyük bir sanal simülasyona koyup herşeyi unutmasını sağlayacaklardır. Yani daha fazla anlatmama gerek yoktur diye düşünüyorum çünkü bu film anlatılmaz yaşanırlar kategorisinde yer alan efsanedir. HDFilmCennetim.net saygılar ile iyi seyirler diler..

Yorumlar